TÜSEV olarak ülke koordinatörü olduğumuz #PaylaşmaGünü bu yıl 29 Kasım 2022’de Türkiye’de üçüncü kez kutlanacak. #PaylaşmaGünü hazırlıkları kapsamında Açılış Toplantımızı 4 Ekim Salı günü yüz yüze gerçekleştirdik. Toplantıda #PaylaşmaGünü ile ilgili detaylı bilgiler verirken geçtiğimiz yılların hazırlık süreçleri ve kutlamaları ile ilgili de paylaşımlarda bulunduk.

#PaylaşmaGünü’nün küresel uygulaması olan ve bu yıl 10. kez kutlanacak olan #GivingTuesday’in CEO’su Asha Curran’in video mesaj ilettiği toplantıda geçtiğimiz iki yılda kutlamalara katılan STK, eğitim kurumları ve özel sektör kurumlarından temsilcilerin katıldığı bir panel de düzenledik.

Panelde konuşmacı olarak yer alan Trendyol’dan İrem Poyraz özel sektör perspektifinden #PaylaşmaGünü deneyimlerini aktarırken, KAÇUV’dan Berna Baykal sivil toplum deneyiminden, Buldan Vakfı’ndan Meryem Salman yereldeki uygulamalardan ve Koç Okulu’ndan Zeynep Kurmuş Hürbaş eğitim kurumları açısından #PaylaşmaGünü deneyimden bahsetti.

#PaylaşmaGünü ile ilgili 2022 yılı hazırlıklarımızı konuştuğumuz ve detaylı bilgi paylaşımında bulunduğumuz Açılış Toplantısı ile #PaylaşmaGünü hareketini büyütmek, yeni iş birliklerine olanak açmak ve birlikte düşünüp birbirimizden ilham almak üzere hazırlıklarımıza başladık.

#PaylaşmaGünü hazırlıklarımız 11 Ekim itibarıyla Salı günleri düzenlenecek haftalık toplantılarla devam edecek. Çevrim içi toplantıların tamamına bu bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

Bu yıl da #PaylaşmaGünü heyecanını hep birlikte yaşamayı, 29 Kasım Salı günü bağışçılığı, gönüllülüğü ve cömertliği birlikte kutlamayı diliyoruz!